Riksdelen - Hela Sveriges Näringsliv

Företag/Bransch/Sökord

Adress

Tel. inkl. riktnummer

Företagsinformation

Juridiskt namn:

Tour & Andersson AB

Län:

Västra Götaland

Stad/ort:

Ljung

Skicka som SMS

Tour & Andersson AB

Besöksadress:
Annelund
524 42 LJUNG

Postadress:
524 80 LJUNG

Telefonnummer:
0513-54000

Telefonnummer

Ring gratis | nere p.g.a. underhåll

Skriv in ditt telefonnummer och klicka på ring upp. Svara när det ringer så kopplar vi dig gratis till den du söker!

» Läs mer om tjänsten

Telefonnummer

Kreditupplysning

Kreditupplysningar i samarbete med UC

» Gör en kreditupplysning på Tour & Andersson AB

Tour & Andersson AB

Kontaktinformation


Besöksadress

Annelund
524 42 LJUNG

Postadress

524 80 LJUNG

Nummer

Telefonnummer

Telefon:

0513-54000

Telefaxnummer

Fax:

0513-50844

Kontaktpersoner


Teleansvarig

Thomas Troije

E-postadress

E-post:

thomas.troije@tourandersson.com

Datachef /-ansvarig

Thomas Troije

E-postadress

E-post:

thomas.troije@tourandersson.com

Telekommunikationsansv- arig

Thomas Troije

E-postadress

E-post:

thomas.troije@tourandersson.com

IT-Chef

Thomas Troije

E-postadress

E-post:

thomas.troije@tourandersson.com

Försäljningschef

Fredrik Färjh

E-postadress

E-post:

fredrik.farjh@tourandersson.com

Marknadschef

Karin Lauridsen

E-postadress

E-post:

karin.lauridsen@tourandersson.com

Informationschef

Karin Lauridsen

E-postadress

E-post:

karin.lauridsen@tourandersson.com

Enhetschef

Fredrik Bäckström

E-postadress

E-post:

fredrik.backstrom@tourandersson.com

Produktionschef

Fredrik Bäckström

E-postadress

E-post:

fredrik.backstrom@tourandersson.com

Ordförande

Lars Jonsson

E-postadress

E-post:

lars.jonsson@tourandersson.com

VD

Lars Jonsson

E-postadress

E-post:

lars.jonsson@tourandersson.com

Medlem i företagets ledningsgrupp

Lars Jonsson

E-postadress

E-post:

lars.jonsson@tourandersson.com

Försäljningschef

Olof Sjökvist

E-postadress

E-post:

olof.sjokvist@tourandersson.com

Administrationsansvarig

Fredrik Dahlqvist

E-postadress

E-post:

fredrik.dahlqvist@tourandersson.com

Ekonomichef

Fredrik Dahlqvist

E-postadress

E-post:

fredrik.dahlqvist@tourandersson.com

Budgetchef /-ansvarig

Fredrik Dahlqvist

E-postadress

E-post:

fredrik.dahlqvist@tourandersson.com

Redovisningschef /-ansvarig

Fredrik Dahlqvist

E-postadress

E-post:

fredrik.dahlqvist@tourandersson.com

Systemerare, programmerare

Birgitta Sandberg

Inköpare av kontorsvaror

Heli Forsberg

E-postadress

E-post:

heli.forsberg@tourandersson.com

Affärsutvecklare

Stephen O'neil

E-postadress

E-post:

stephen.o'neil@tourandersson.com

Controller

Karen Jarman

E-postadress

E-post:

karen.jarman@tourandersson.com

Verkstadschef /-ansvarig

Ingvar Sandberg

E-postadress

E-post:

ingvar.sandberg@tourandersson.com

Verkstadschef /-ansvarig

Jan Lindgren

E-postadress

E-post:

jan.lindgren@tourandersson.com

Controller

Per-Arne Nilsson

Projektledare

Maria Holm

Exportchef /-ansvarig

Gunnar Holmén

E-postadress

E-post:

gunnar.holmen@tourandersson.com

Logistikchef /-ansvarig

Gunnar Holmén

E-postadress

E-post:

gunnar.holmen@tourandersson.com

Reseansvarig

Gunnel Rydén

E-postadress

E-post:

gunnel.ryden@tourandersson.com

Kurs- /konferensansvarig

Gunnel Rydén

E-postadress

E-post:

gunnel.ryden@tourandersson.com

Säkerhetschef /-ansvarig

Rolf Nilsson

E-postadress

E-post:

rolf.nilsson@tourandersson.com

Instrument-, verktygsmakare

Rolf Nilsson

E-postadress

E-post:

rolf.nilsson@tourandersson.com

Verkstadschef /-ansvarig

Rolf Nilsson

E-postadress

E-post:

rolf.nilsson@tourandersson.com

Chefssekreterare

Susanne Gradéus

E-postadress

E-post:

susanne.gradeus@tourandersson.com

Reseansvarig

Susanne Gradéus

E-postadress

E-post:

susanne.gradeus@tourandersson.com

Kurs- /konferensansvarig

Susanne Gradéus

E-postadress

E-post:

susanne.gradeus@tourandersson.com

Försäljningsassistent

Kristina Hansson

E-postadress

E-post:

kristina.hansson@tourandersson.com

Informationschef

Sara Hansson

Nätverksansvarig

Mats Ljunggren

Personaladministratör

Madeleine Bengtsson

Personaladministratör

Leena Fritz

Kvalitetsansvarig /-samordnare

Ann-Kathrin Espelin

Telefonnummer

Telefon:

0513-54150

E-postadress

E-post:

ann-kathrin.espelin@tourandersson.com

Miljösamordnare

Ann-Kathrin Espelin

Telefonnummer

Telefon:

0513-54150

E-postadress

E-post:

ann-kathrin.espelin@tourandersson.com

Arbetsmiljöchef

Ann-Kathrin Espelin

Telefonnummer

Telefon:

0513-54150

E-postadress

E-post:

ann-kathrin.espelin@tourandersson.com

Marknadsdirektör

Ann-Kathrin Espelin

Telefonnummer

Telefon:

0513-54150

E-postadress

E-post:

ann-kathrin.espelin@tourandersson.com

Terapeut

Ann-Kathrin Espelin

Telefonnummer

Telefon:

0513-54150

E-postadress

E-post:

ann-kathrin.espelin@tourandersson.com

Web-master

Annci Moberg

E-postadress

E-post:

annci.moberg@tourandersson.com

Sjukhuschef

Lennart Kallin

E-postadress

E-post:

lennart.kallin@tourandersson.com

Systemerare, programmerare

Helén Eriksson

Laboratoriechef

Carl-Arne Karlsson

E-postadress

E-post:

carl-arne.karlsson@tourandersson.com

Kurs- /konferensansvarig

Therese Lindholm

E-postadress

E-post:

therese.lindholm@tourandersson.com

Laboratorieingenjör

Ulla Langelotz

E-postadress

E-post:

ulla.langelotz@tourandersson.com

Kundcenterchef

Suzanne Karlsson

Arbetschef

Suzanne Karlsson

Systemerare, programmerare

Åsa Korpås

Verkstadschef /-ansvarig

Marko Jyhlä

Föreståndare

Marko Jyhlä

Gymnasiestrateg

Nils Hjelte

Personaladministratör

Aina Persson

Utbildningsansvarig

Aina Persson

Datautbildningsansvarig

Aina Persson

Affärsutvecklare

Lennart Asp

E-postadress

E-post:

lennart.asp@tourandersson.com

Projektledare

Eva Lennartsson

VD-sekreterare

Kerstin Schenkel

E-postadress

E-post:

kerstin.schenkel@tourandersson.com

Chefssekreterare

Kerstin Schenkel

E-postadress

E-post:

kerstin.schenkel@tourandersson.com

Reseansvarig

Kerstin Schenkel

E-postadress

E-post:

kerstin.schenkel@tourandersson.com

Kurs- /konferensansvarig

Kerstin Schenkel

E-postadress

E-post:

kerstin.schenkel@tourandersson.com

Ekonomiassistent

Viveca Blankenfiell

Ekonomiassistent

Lisbeth Ottosson

E-postadress

E-post:

lisbeth.ottosson@tourandersson.com

Ekonomiassistent

Elena Corso

E-postadress

E-post:

elena.corso@tourandersson.com

Produktutvecklare

Anders Engelbrektsson

Konstruktör

Anders Engelbrektsson

Produktutvecklare

Björn Holmgren

E-postadress

E-post:

bjorn.holmgren@tourandersson.com

Konstruktör

Björn Holmgren

E-postadress

E-post:

bjorn.holmgren@tourandersson.com

Medlem i företagets ledningsgrupp

Olof Johansson

Medlem i företagets ledningsgrupp

Robin Vollert

Löneassistent

Gunilla Sandqvist

E-postadress

E-post:

gunilla.sandqvist@tourandersson.com

Löneassistent

Inger Wängqvist

E-postadress

E-post:

inger.wangqvist@tourandersson.com

Affärsutvecklingschef

Andrew Lane

E-postadress

E-post:

andrew.lane@tourandersson.com

Medlem i företagets ledningsgrupp

Andrew Lane

E-postadress

E-post:

andrew.lane@tourandersson.com

Verkstadschef /-ansvarig

Håkan Brandt

E-postadress

E-post:

hakan.brandt@tourandersson.com

Verkstadschef /-ansvarig

Stig-Olof Wängkvist

E-postadress

E-post:

stig-olof.wangkvist@tourandersson.com

Verkstadschef /-ansvarig

Kenneth Ekelund

E-postadress

E-post:

kenneth.ekelund@tourandersson.com

Karta


 

Hitta företag utomlands|Kartor|Konkursinformation|Telefonpassning|Allt om Offentliga upphandlingar

Branscher, sökord och företag från A till Ö

#ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZÅÄÖ

Björkängs Havsbad och Camping Ramsbergs Maskiner AB Talsveb Industriverktyg AB Elgus Konsult- & Installations AB Systemtext AB Energihusgruppen EHG AB VM Pumpar AB Ekängens Behandlingshem Rotationsplast i Munka-Ljungby AB Stavparkett Banner Naprapat Södermalm Banner